Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Ťažko sa mi vymýšľa niečo o žemľovke. No ak hľadáte receptík na klasickú, vysokú, nadýchanú a pritom šťavnatú žemľovku plnú chutí, tvarohu a ovocia, ste na správnej adrese. Určite sa podarí aj začínajúcim kuchárkam a má množstvá chutných variácií. Napíšte tú Vašu sem, radi ju k receptu doplníme.
* Žemľovka *  
Recept pridala Zuzana
Pridané 29.11.2008  
Žemlovka
Žemlovka recept:
Hlbšiu nádobu na pečenie (napríklad misu z jenského skla) hrubo potrieme maslom. Sedem rožkov nakrájame na plátky 1cm hrubé a postupne ich namáčame do zmesi pripravenej z 500ml mlieka, dvoch škoricových cukrov a jedného žĺtka. Rožky do mlieka len namočíme a vytiahneme, nesmú sa úplne napiť. Najlepšie je to po jednom plátku namočiť a hneď vložiť do nádoby, kde ich ukladáme tesne vedľa seba. Na túto vrstvu ukladáme konzervované broskyne a zavárané josty, alebo čučoriedky v primeranom množstve. Rozmiešame 1 tvaroh, 1 kyslú smotanu, 1 vanilkový cukor, hrozienka a 1 žĺtok. Túto hmotu rozdelíme na dve polovice. Jednou polovicou natrieme vrstvu ovocia a pokračujeme vrstvou rožkov namáčaných v mlieku. Natrieme druhou polovicou tvarohovej zmesi a zakončíme treťou vrstvou rožkov. Z dvoch bielkov ktoré nám zostali, pripravíme tuhý sneh, ktorým potrieme povrch žemľovky. Vložíme do rozhorúčenej rúry a pečieme pri 200 stupňoch 30 minút. Na záver pečenia môžme vrchnú vrstvu 3-4 minúty zapiecť pomocou grilu. Ak na prípravu použijeme pekáč, potom na ovocie natrieme celú vrstvu tvarohovej zmesi a jednu vrstvu rožkov vynecháme.
Variácie:
Môžme použiť akékoľvek zavárané alebo mrazené ovocie. Z čerstvého ovocia môžme použiť mäkké druhy, napríklad jahody, čerešne, višne, ríbezle, marhule. Tvrdé ovocie, napríklad jablká, nahrubo nastrúhame. Do tvarohovej zmesi môžme pridať kakao. Miesto rohlíkov môžme použiť vianočku, ktorú nakrájame na plátky 1,5 cm hrubé a ďalej pokračujeme vo vyššie uvedenom postupe.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

Naši partneri:
                   

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené