Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Nedávno ma na istých stránkach zaujala diskusia k "Tukožravej polievke". Prekvapili ma tam mnohé negatívne názory na túto polievku, vraj je nechutná, odporná, nedá sa jesť... Keďže si ju pravidelne po sviatkoch vyrábam na "očistu tela " a najmä redukciu váhy, pridávam na stránky moje obmeny. Myslím, že by bolo dobré spomenúť, že polievku a diétu aplikujú na pretučnelých pacientov a priznajme si, v ktorej nemocnici budú vyvárať dobrotky. Jej nevýhodou je aj veľké množstvo cibule v základnom recepte a priznám sa, bol som nesvoj zo svojho dychu, pretože tú cibuľu tam je naozaj cítiť... No nikde nie je napísané, že si túto polievku nesmieme upraviť a tak pri troške fantázie bude jedlá a dokonca bude chutiť.
* Tukožravá polievka - borščová *
Recept pridal Admin
Pridané 09.02.2009  
Tukožravá polievka - originálny recept :

6 veľkých cibúľ, 2 veľké čerstvé papriky, 1 malá hlávka kapusty, 4-5 rajčín a zväzok zelerovej vňate pokrájame, zalejeme vodou, osolíme a varíme, kým bude zelenina mäkká. Môžme dochutiť kari korením. Túto polievku môžme jesť kedykoľvek, keď pocítime hlad. Môžeme jej zjesť akékoľvek množstvo, koľko vládzeme. Polievka vraj neobsahuje kalórie.

  • Prvý deň - Okrem polievky môžme jesť všetko ovocie okrem banánov. Jeme iba polievku a ovocie. Pijeme len nesladený čaj, kávu alebo vodu.
  • Druhý deň - Okrem polievky jeme zeleninu, okrem strukovín a kukurice. Na večeru môže byť pečený zemiak s kúskom masla. Žiadne ovocie.
  • Tretí deň - Okrem polievky jeme zeleninu a ovocie podľa chuti. Žiadne strukoviny ani zemiaky. Pijeme len nesladený čaj, kávu alebo vodu.
  • Štvrtý deň - Ak sme sa držali doporučení a nepodvádzali sme, ráno máme o 2-4 kilá menej. Okrem polievky banány a nízkotučné 0,5% mlieko. Vody koľko sa dá. Banány a mlieko sú bohaté na kalórie a uhľohydráty, ale potrebujeme aby telo zahnalo túžbu po cukroch.
  • Piaty deň - Okrem polievky si doprajeme 200-300 g vareného hovädzieho mäsa alebo dusenej ryby a 5-6 rajčín. Pijeme vodu, minimálne 6 pohárov, aby sme odbúrali kyselinu močovú.
  • Šiesty deň - Okrem polievky 200 -300 g hovädzieho mäsa a zelenina. Žiadne strukoviny ani zemiaky.
  • Siedmy deň - Okrem polievky porcia ryže (najlepšie natural ), nesladený džús a zelenina.

Sme na konci siedmeho dňa. Ak sme nepodvádzali, ráno ôsmeho dňa máme o 5-9 kg menej. Ak chceme v diéte pokračovať, dáme si dva dni pauzu a začneme odznova. Tento sedem dňový režim môžeme podstúpiť kedykoľvek chceme, pričom zbavíme náš zažívací systém nečistôt a budeme sa výborne cítiť.

  • Vyvarujme sa : chlieb, pečivo, nápoje s bublinkami, vysmážané jedlá, alkohol, pri mäse žiadny tuk ani kože.

Táto diéta sa znáša s akýmikoľvek liekmi. Je vyvinutá pre pacientov s veľkou nadváhou, pre rýchle odstránenie tukov pred operáciou srdca a ciev.

Zdroj : SACRED HEART MEMORIAL HOSPITAL

Moje variácie :

Borščová tukožravka (na obrázku) - 2 cibule, malá kapusta, zavárané paradajky, 2 mrkvy, 2 cvikly, 2 papriky, hovädzí bujón, celé nové a čierne korenie, bobkový list, soľ, jablčný ocot na dochutenie.

Tukožravka a lá "Itália" - 2 cibule, 3 mladé cibuľky (nemusí byť), malá kapusta, zavárané paradajky, paradajkový pretlak, 2 mrkvy, celé nové a čierne korenie, bobkový list, 3-5 strúčikov prelisovaného cesnaku, bazalka, tymian, oregano, majoránka, soľ, jablčný ocot na dochutenie. Posypeme čerstvým petržlenom.

Zeleninová tukožravka - 2 cibule, malá kapusta, + akákoľvek zelenina bez paradajok a paprík. Napr.:mrkva, petržlen, zeler, karfiol, kaleráb, brokolica, ružičkový kel..., celé čierne a nové korenie, majorán, soľ.

Dobrá rada nad zlato - Nevar si 10 litrov polievky naraz. Na začiatku, keď sme plní odhodlania, to všetko vyzerá inak ako v piaty deň. Je ubíjajúce dláviť sa deň čo deň tým istým, čo následne môže byť príčinou neúspechu. Je lepšie polievku obmeniť. A nechoď do toho jak "sám vojak v poli ", ale nájdi si "spolutrpiaceho", dvom sa predsa lepší táhne. :o)

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

 

 

Naši partneri:
                   

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené