Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Rajčina, paradajka alebo rajčiak? Ako správne pomenovať túto zeleninu, ktorá neodmysliteľne patrí do našich záhrad a každoročne v auguste spôsobuje "rajčinovú kalamitu"? Nazrel som do slovníka a zisťujem, že všetko je správne, dokonca má dva rody. :o) Ale poďme k téme. V našej rodine sa na zvládnutie vlny, keď naraz dozrie viac plodov ako sa dá bežne skonzumovať, roky používa osvedčený recept, sterilizované rajčiny. Výhoda je v rýchlosti spracovania a v neskoršom využití. Sterilizované paradajky sa dajú použiť v celku napríklad na pizzu, do gulášov, na omáčky k cestovinám, prípadne za pár sekúnd rozmixované ponorným mixérom ako osviežujúci, zdravý nápoj, či základ na polievku alebo omáčku. Jednoducho, "rýchlo a dobre".
* Sterilizované paradajky *  
Recept pridala Gita
Pridané 17.10.2008  
Sterilizované paradajky
Sterilizované paradajky recept :
Paradajky umyjeme, prekrojíme na polovice až štvrťky podľa veľkosti a vyrežeme časť spod stopky, kde sa usadzuje "chémia z kyslých dažďov". Rajčiny vkladáme do 7 dcl zaváracích pohárov, s citom ich zátláčame, pričom dávame pozor, aby v spodnej vrstve nezostali vzduchové bublinky, pretože neskôr sa ich nezbavíme. Čím viac rajčín vkladáme, tým je v pohári viac šťavy. Pri správne naplnenom pohári má byť hladina šťavy 1cm od hrdla pohára a rajčiny 2cm pod hladinou. Poháre uzavrieme a sterilizujeme 25 - 30 minút pri 95 -100 stupňovej teplote. Vysterilizované poháre ochladíme, aby sa nám prichytili viečka a uložíme do chladnejšej miestnosti, pretože v teple by mohli začať kysnúť.
Variácie :
Do pár pohárov skúste pridať bazalku - alebo - paradajky v celku sparte, ošúpte a zalejte redším paradajkovým pretlakom.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 
 
 

Naši partneri:
                 

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené