Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   

Sterilizovanú kápiu potrebuje každý milovník dobrej kuchyne a pekného stolovania na dozdobenie taniera alebo pokrmu. Jej žiarivé, lesklo červené sfarbenie vyniká v šalátoch, na obložených misách, chlebíčkoch, aspikoch a tiež v minútkach pripravovaných ako soté. Zavárame ju celú alebo nakrájanú. Tu je recept :

* Sterilizovaná kápia *  
Recept pridala Zuzana
Pridané 17.09.2008  
Sterilizovaná kápia
Sterilizovaná kápia recept :
Peknú zdravú kápiu dobre poumývame a stopky odrežeme zarovno papriky. Do väčšieho hrnca dáme variť 500g cukru, jedno 100g Deko, 1 polievkovú lyžicu soli, 1liter octu a 3litre vody. Povaríme a odstavíme. Do takéhoto horúceho nálevu vložíme papriky na 5 až 10 minút. ( 5 minút-budú chrumkavejšie, 10 minút-budú mäkšie) a vyberieme. Vychladnuté papriky popicháme vidličkou alebo ihlicou, aby mal kade unikať vzduch a zľahka natlačíme do zaváracích pohárov. Zalejeme nálevom a necháme do druhého dňa stáť, aby papriky "vyfučali" a nálev vnikol do paprík. Druhý deň nálev doplníme na 1cm pod okraj pohára a zatvoríme. Ak zavárame krájanú kápiu, vyššie uvedený postup vynecháme! Poháre vložíme do zaváracieho hrnca s vodou a keď teplota vystúpi na 90 stupňov, poháre vyberieme a ochladíme. Ak sa pýtate na olej, my ho nepridávame, pretože tuchne.
Variácie :
Môžme pridať feferónku a zavariť zmes s karfiólom a chvíľu povarenou ozdobne nakrájanou mrkvou, cesnakom, hríbmi, malými cibuľkami...
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 
 

Naši partneri:
                 

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené