Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Červená repa, ľudovo povedané cvikla, je našou obľúbenou prílohou. Každoročne ju vysádzame do záhradky a pri pretrhávaní zavárame malé hlavičky - "babycviklu". Keď nám podrastie, zavárame ju krájanú na hranolky, vlnky alebo mriežky. Najlepšia je stredne veľká, sýtočervená, bez svetlých kruhov a zdrevnatených častí. Inak to už nie je ono a tak ju zavárame a rozdávame po častiach viac krát v priebehu sezóny. Je to zvláštne, ale v jeden deň nasadená cvikla vie dozrievať od júla do septembra. Túto nenáročnú zeleninu je radosť pestovať. A ešte jedna dôležitá informácia. Červená repa je veľmi zdravá, dokonca liečivá potravina. Šťava z červenej repy zachránila nejeden ľudský život. Tu je recept :
* Sterilizovaná červená repa - cvikla *  
Recept pridal Admin
Pridané 12.09.2008  
Sterilizovaná červená repa - cvikla
Sterilizovaná červená repa - cvikla recept:
Umytú repu vložíme do veľkého hrnca a varíme 30 až 60 minút podľa veľkosti, kým je v strede mäkká. Môžme to vyskúšať vpichnutím tenkej ihlice. Necháme vychladnúť, ošúpeme a nakrájame do hrnca. Na jedno kilo repy pridáme 4g feniklu (1 skoro zarovnaná lyžička), 4g rasce ( 1 menej ako úplná lyžička), 2g anízu (1 skoro zarovnaná lyžička), trochu strúhaného chrenu podľa chuti, nie viac ako dve polievkové lyžice. Všetko premiešame a plníme do pohárov 10mm od okraja pohára a zalejeme prevareným nálevom, ktorý pripravíme z 1litru octu, 2litrov vody, 100g soli a 350g cukru. Pri teplote 80-85 stupňov sterilizujeme 20 minút. Ak zavárame "babycviklu", koreniny pridáme priamo do pohára, mala by to byť asi 1/4 množstva uvedeného na 1kg.
Variácie :
Cvikla s chrenom - nastrúhame chren (asi 20%) a zmiešame. Ostatné koreniny nemusíme pridávať, alebo len málo. Zalejeme zálevom a sterilizujeme.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 
 
 

Naši partneri:
             

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené