Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Špenát je veľmi zdravá a potrebná zelenina. Je cenným zdrojom vitamínu C a kyseliny listovej, ktorá sa užíva v tehotenstve pre správny rast a ochranu plodu. Z minerálnych látok je dôležitý jeho vysoký obsah organického draslíka, ktorý sa zúčastňuje na regulácii krvného tlaku v tele človeka. Je dôležité vedieť, že špenátové jedlá sa majú jesť čerstvo pripravené a nemajú sa prihrievať. Neviem síce prečo, ale je to tak. Keď na vysvetlenie tejto zásady niekde narazím, doplním ju. Ak o tom niečo vieš, napíš mi a ja Ti vopred ďakujem za pomoc.. :o)
* Špenátový prívarok s vajcom *  
Recept pridal Admin
Pridané 09.05.2009  
Špenátový prívarok s vajcom a párkom recept:
Malú cibuľku nakrájame a na masle osmažíme do sklovita. Pridáme čerstvý alebo mrazený špenátový pretlak a zakryjeme pokrievkou kým sa nerozmrazí. Do špenátu pridáme 2-3 bobkové listy, osolíme, okoreníme mletým čiernym korením, mletým novým korením, pridáme 1-2 strúčiky roztlačeného cesnaku. Zasypeme lyžicou strúhanky a krátko zakryté podusíme. Na tanier dáme prekrojené, uvarené vajce na tvrdo alebo spravíme volské oko. Pridáme uvarené párky, ktoré môžme pridať šikmo nakrájané na 2 cm priamo do špenátu pri varení a uvariť ich spolu so špenátom. Podávame s varenými zemiakmi s maslom a petržlenom.
Variácie :
Možností prípravy je veľa. Pri varení sa pridáva mlieko, sladká smotana alebo rozhabarkované vajíčka. Nič nepokazíme ani vmiešaním lyžice studenej kyslej smotany pridanej na tanier. Taktiež sa špenát zahusťuje nadrobno natrhaným pečivom alebo klasickou múčnou zátrepkou. Pre zmenu chuti môžme pridať štipku majoránu a tymianu. Základ je nezabudnúť na cesnak. :o)
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

Naši partneri:
               

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené