Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Aj keď špenát neobsahuje najviac železa zo zeleniny, ako máme uložené v podvedomí, je zdravý tak ako každá iná zelenina. Myslím si však, že jedno prvenstvo predsa len má. Často je považovaný za postrach malých detí. Aj Pepka Námorníka vymyslel pán Walt Disney ako pomocný prostriedok pre mamičky, ktorých drobci odmietali papať špenátik. No niekedy by som sa viac bál mamičkinej kuchynskej úpravy ako špenátu. Po tejto polievočke sa len "zapráši" a nepochutia si len deti. Krémové prevedenie jej pridáva na slávnostnosti. Ponúknite ju priateľom a hneď uvidíte, koho mama vedela variť. :o) Tu je výsledok a recept :
* Špenátová krémová polievka *  
Recept pridala Zuzana
Pridané 17.05.2008  
Špenátová krémová polievka
Špenátová krémová polievka recept:
Z lyžice múky a masla pripravíme svetlú zásmažku. Osolíme, pridáme čerstvý alebo mrazený špenátový pretlak , dva celé strúčky ošúpaného cesnaku, primerané množstvo mlieka, bobkový list, štipku mletého nového korenia (môžme pridať štipku bieleho korenia alebo strúhaný muškátový oriešok, no nie každý ho má rád) a varíme 15-20 min. Bobkový list vyberieme a ponorným mixérom rozmixujeme dohladka. Zahustíme lyžičkou solamylu rozmiešaným v mlieku. Pri podávaní posypeme opečeným chlebom, nalámanými tyčinkami alebo "niečím iným chrumkavým". (V Lídli predávajú hotové liate cesto do polievky, je naozaj chutné a dobre vyzerá). Ak chceme stolovať slávnostne, do taniera s veľmi horúcou polievkou pridáme vaječný žĺtok, dozdobíme lyžičkou kyslej smotany a pridáme len pár kociek opečeného chleba.
Variácie :
Ak miesto špenátu použijeme vrcholové listy žihľavy, vznikne dnes veľmi moderná Žihľavová polievka. Postup prípravy je rovnaký, len opatrne s bielym korením.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 
 
 

Naši partneri:
                   

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené