Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Asi by sme ťažko hľadali bufet alebo jedáleň, kde by v ponuke denného menu chýbal "Segedínsky guláš" a aj v podnikových, školských a v neviem akých ďalších kuchyniach sa raz mesačne určite dostane do ponuky. A tak tí, ktorí sú odkázaní na verejné stravovanie, sú možno tohto sýteho jedla prejedení a doma ho aj v sobotu zrovna mať nemusia.:o) Ale priznajme si skutočnosť, že na "segedíne z vývarovne" si málokedy pochutíme. Česť výnimkám, no často to je sladkastá, múkou zlepená kapusta s dvomi kúskami bôčika. Poctivý "Segedínsky guláš" je však vyhlásená dobrota, na ktorej si pochutí nie len partia pri stavbe domu, ale spokojne sa bude usmievať aj fajnšmeker. Tu je recept :
* Segedínsky guláš *  
Recept pridal Admin
Pridané 08.05.2009  
Segedínsky guláš recept:
2-3 cibule nakrájame na kocky a opražíme do sklovita na masti alebo oleji. Pridáme 1 kg bravčového pliecka (môžme použiť aj pekný mäsový bôčik) pokrájaného na kocky a na cibuli za stáleho miešania opražíme - zatiahneme do biela. Podlejeme 100 ml vody, premiešame, osolíme, okoreníme, pridáme 2 lyžičky mletej červenej papriky, premiešame, zakryjeme pokrievkou a dusíme na miernom ohni asi 30 minút. Pridáme 1 kg pokrájanej kyslej kapusty, podlejeme trochou vody ak treba a dusíme 30-40 minút, kým nám mäso zmäkne. Nakoniec všetko zahustíme smotanovou zátrepkou, ktorú pripravíme zo sladkej smotany, múky a solamylu. Podávame s knedľou.
Variácie :
Do porcie zamrazenej kapustnice nakrájame klobásku, pridáme lyžicu kyslej smotany alebo dve-tri smotanky do kávy, zahustíme zátrepkou z múky a "falošný segedín" máme hotový za 5 minút na stole.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 
 

 

Naši partneri:
                   

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené