Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Asi budem opakovať vo všeobecnosti známe, že pizza je spolu so špagetami talianskym symbolom a počas minulého storočia úspešne dobila svet. U nás sa jej tiež darí. Reštaurácie sa pomaly nevyskytujú a z každého druhého šenku sa stala pizzéria, pričom s kvalitou je to všelijaké, samozrejme záleží na ľuďoch. Spomínam si na Silvestra, keď mi s veľkou slávou v jednej nemenovanej petržalskej "tiežpizzérií" priniesli dva centimetre hrubý osúch. :o) Iné je to doma, na prípravu sa vždy teším, viem čo tam nájdem. Často v štýle "čo dom dal", ale pizza nesklame, veď výborná je aj so samotným pizzovým základom a nastrúhaným parmezánom.... Ak máte deti, nechajte ich aby si svoju pizzu spravili sami. Zabaví ich to, budú radi pomáhať, pri jedle potom nešpekulujú a svoj výtvor poväčšine aj zjedia. :o)
* Pizza *
Recept pridal Admin
Pridané 25.09.2010  
Cestá na pizzu recepty:
1. Cesto z čerstvých kvasníc s kváskom :. Zo 100ml vlažnej vody, 1/2 kocky kvasníc a 1/2 lyžičky cukru urobíme kvások. 250g hladkej múky preosejeme, vložíme do misy, pridáme 1/2 lyžičky soli a 50ml olivového oleja. Môžeme použiť aj chlebovú múku T650, alebo časť múky nahradiť celozrnou múkou. Keď nám kvások vykysne, vlejeme ho do múky a vypracujeme cesto, ktoré necháme v teple podkysnúť. Rozdelíme na 2 polovice a valčekom na pomúčenej doske alebo jednoducho rukou roztiahneme na plechu (guľatej forme na pizzu, alebo na zapekacej forme z mikrovlnky), ktorý sme vymazali tukom a vysypali hrubou múkou, alebo krupicou. Ak máme viac času, je dobré nechať cesto 10-12 hodín v chladničke.
2. Cesto zo sušených kvasníc bez kvásku:. Do misy vsypeme 2 a 1/2 hrnčeka preosiatej hladkej múky, 7g balíček sušených kvasníc, 1/2 lyžičky soli, 1/2 lyžičky práškového cukru a premiešame. Môžeme použiť aj chlebovú múku T650, alebo časť múky nahradiť celozrnou múkou. Pridáme 3 polievkové lyžice olivového oleja, 1 hrnček vlažnej vody a vypracujeme cesto, ktoré necháme v teple podkysnúť. Rozdelíme na 2 polovice a valčekom na pomúčenej doske alebo jednoducho rukou roztiahneme na plechu (guľatej forme na pizzu, alebo na zapekacej forme z mikrovlnky), ktorý sme vymazali tukom a vysypali hrubou múkou, alebo krupicou. Ak máme viac času, je dobré nechať cesto 10-12 hodín v chladničke.

Zeleninovo - šunková pizza (na obrázku) :
Cesto vo forme necháme chvíľku podkysnúť a natrieme ho primeranou vrstvou pizzového základu. Šampiňóny nakrájame na plátky a naložíme na základ, pridáme na hrubo postrúhaný syr, potrhanú šunku, nakrájanú papriku, paradajky, baklažán na tenké plátky a olivy. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút. Po upečení nastrúhame na pizzu parmezán.

Pizza Margherita:
Cesto vo forme necháme chvíľku podkysnúť a natrieme ho primeranou vrstvou pizzového základu. Obložíme Mozzarellou nakrájanou na plátky, paradajkami nakrájanými na plátky a lístkami čerstvej bazalky. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút.

Slovenská sedliacka pizza:
Cesto vo forme necháme chvíľku podkysnúť a natrieme ho primeranou vrstvou pizzového základu. Šampiňónynakrájame na plátky a naložíme na základ, pridáme na hrubo postrúhaný syr, potrhanú šunku, kolieska salámy, na plátky nakrájanú klobásu, na plátky pokrájanú slaninu, nakrájanú papriku, paradajky na tenké plátky a olivy. Posypeme tymianom. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút. Po upečení posypeme nastrúhaným syrom.

Superbombanajlepšia pizza:
Cesto vo forme necháme chvíľku podkysnúť a natrieme ho primeranou vrstvou pizzového základu. Šampiňóny nakrájame na tenké plátky a naložíme na základ, pridáme na hrubo postrúhaný syr, potrhanú šunku, kolieska salámy, papriku nakrájanú na tenké plátky, nakrájaný ananás a čierne olivy. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút. Po upečení nastrúhame na pizzu parmezán.

Havajská pizza so šunkou a ananásom:
Cesto na pizzu pripravíme podľa predpisu, len miesto olivového oleja použijeme na jednu pizzu dve lyžice rozpusteného masla. Cesto vo forme natrieme tenkou vrstvou pizzového základu, pridáme nastrúhaný syr (najlepšie mozzarellu), pridáme kvalitnú šunku a nakrájaný ananás. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút. Po upečení posypeme nastrúhaným syrom.

Hubová pizza:
Huby pokrájame a podusíme na zelenej cibuľke a masle. Do zmesy pridáme pretlačený cesnak, drvenú rascu, štipku mletej papriky a majoránky. Kto má rád aromatickejšiu chuť, môže pridať štipku drveného koriandra. Necháme vychladnúť. Cesto vo forme natrieme tenkou vrstvou pizzového základu, pridáme nastrúhaný syr (najlepšie mozzarellu) a hubovú zmes. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút. Po upečení posypeme nastrúhaným syrom.

Syrová pizza:
Cesto vo forme necháme chvíľku podkysnúť a natrieme ho tenkou vrstvou pizzového základu. Plesňový syr nastrúhame na hrubo, obložíme cammembertom (Hermelínom, Enciánom) nakrájaným na plátky, eidamom pokrájaným na tenké plátky . Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút. Po upečení nastrúhame na pizzu parmezán a posypene pokrájanou pažítkou.

Mäsová pizza:
Prerastenú slaninu nakrájame na pásiky, popražime a pridáme mleté hovädzie mäso. (Na 1 väčšiu pizzu cca 300g.) Pridáme šálku pizzového základu, podusíme a vyparíme. Zmes necháme vychladnúť a natrieme ju na cesto vo forme. Kvalitnú šunku a prerastenú slaninu nakrájame na širšie rezance, premiešame spolu a pridáme do stredu pizze. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút. Po upečení nastrúhame na pizzu parmezán.

Pizza Napoletana:
Cesto vo forme necháme chvíľku podkysnúť a natrieme ho primeranou vrstvou pizzového základu. Obložíme Mozzarellou nakrájanou na plátky, paradajkami nakrájanými na plátky pokrájanými ančovičkami a lístkami čerstvej bazalky. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút.

Pizza Marinara:
Cesto vo forme necháme chvíľku podkysnúť a natrieme ho primeranou vrstvou pizzového základu. Obložíme paradajkami nakrájanými na plátky, cesnakom nakrájaným na plátky, lístkami čerstvej bazalky a oregána. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút.

Salámovo - šampiňónová pizza:
Cesto vo forme necháme chvíľku podkysnúť a natrieme ho primeranou vrstvou pizzového základu. Nastrúhame eidam a obložíme salámom a šampiňónmi nakrájanými na plátky. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút. Po upečení posypeme troškou strúhaného syra.

Pizza so šunkou, paprikou a kukuricou:
Cesto vo forme necháme chvíľku podkysnúť a natrieme ho primeranou vrstvou pizzového základu. Nastrúhame eidam a obložíme pokrčenou šunkou, paprikami nakrájanými na väčšie kúsky a kôpkami kukurice. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút. Po upečení posypeme troškou strúhaného syra.

Pizza s tuniakom a jarnými cibuľkami:
Cesto vo forme necháme chvíľku podkysnúť a natrieme ho tenkou vrstvou pizzového základu. Obložíme tuniakom, jarnými cibuľkami pokrájanými na 3 až 4 cm dlhé pásiky a čiernymi olivami. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút. Po upečení nastrúhame na pizzu parmezán.

Pizza prosciutto funghi:
Cesto vo forme necháme chvíľku podkysnúť a natrieme ho tenkou vrstvou pizzového základu. Nastrúhame eidam, prosciutto (šunkovú salámu, alebo kvalitnú prerastenú slaninu), šampiňóny nakrájané na plátky, vajcia uvarené na tvrdo a rovnomerne porozhadzujeme kukuricu. Na spestrenie môžeme pridať trošku kápie. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút. Po upečení nastrúhame na pizzu parmezán.

Pizza tonno funghi:
Cesto vo forme necháme chvíľku podkysnúť a natrieme ho tenkou vrstvou pizzového základu. Nastrúhame eidam, natrhanú šunkovú salámu, šampiňóny, drveného tuniaka a na pásiky nakrájanú kápiu. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút. Po upečení nastrúhame na pizzu parmezán.

Pizza niva:
Cesto vo forme necháme chvíľku podkysnúť a natrieme ho tenkou vrstvou pizzového základu. Nastrúhame eidam, natrhanú šunkovú salámu, na kolieska pokrájané paradajky, a posypeme drveným alebo hrubo strúhaným syrom niva. Rúru predohrejeme na 200 stupňov a upečieme. V mikrovlnke bude pri funkcii crisp (zapekanie) hotová za 13 až 15 minút.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naši partneri:
                 

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené