Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Vždy sa veľmi poteším, ak si na nás priatelia z "Hubertovho cechu" spomenú a obdaria nás kúskom diviny. K tomuto mäsku sa vždy postavím sviatočne, ako keď mám v rukách niečo, čo nemôžem mať každý deň. A tak aj rebrá, ktoré nie sú "prvou triedou", u nás dostanú tento sviatočný punc. Je samozrejmé, že týmto spôsobom sa dá upraviť aj kvalitnejšie mäso v celku a môže byť z diviaka, muflóna, srnca a takisto zajac alebo králik. Ktorákoľvek divina je zdravá a skvelá. Tu je výsledok a recept :
* Pečené jelenie rebrá na víne *  
Recept pridal Admin
Pridané 17.06.2008  
Pečené jelenie rebrá na víne
Pečené jelenie rebrá na víne recept:
Umyté rebrá osolíme, vložíme do nádoby a zalejeme nálevom ktorý pripravíme z 300ml - 500ml červeného vína, 7-10 guličiek celého čierneho a nového korenia, 2-3 bobkových listov, 7-10 guličiek rozrezaných borievok (jalovcov), 2-3 strúčikov cesnaku, 2-3 stoniek celerovej vňate, menšej vetvičky estragónu, pár strekmi worchesterskej omáčky a soli. Naložené mäso uložíme do ľadničky na min. 24 hodín, pričom mäso občas prevrátime. Na vyšší plech rozložíme rebrá, ktoré sme osolili a mierne potreli roztlačeným cesnakom krajšou stranou dolu. Podlejeme nálevom, zakryjeme alobalom lesklou stranou k pokrmu a pečieme 1 hodinu na 180 - 200 stupňoch. Po hodine rebrá obrátime, zakryjeme a pečieme 30minút. Odstránime alobal, polejeme výpekom a dopečieme do mäkka. Výpek zlejeme do panvice, zahustíme, dochutíme štipkou cukru a tymiánu. Rebrá vykostíme, nakrájame a na tanieri prelejeme omáčkou. Podávame so zemiakovým pyré alebo žemľovými knedlíkmi. Vhodnou prílohou je zaváraná cvikla.
Variácie :
Omáčku môžme dochutiť napr.: hríbami, nakrájanou šunkou, kvapkou koňaku, zmesou byliniek, pomaračovou kôrou, slivkovým lekvárom, brusnicami...
 
Pečené kozľacie rebrá na víne - pridal Vladoped - príspevok z diskusie.

Vyskúšal som " pečené jelenie rebrá na víne", len som použil kozľacie rebrá - jelenie som nezohnal. Vypustil som borievky, ale do omáčky som pridal zavárané šampiňóny. Ľudkovia, to vám bola gurmánska rozprávka.

 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 

 

 

 

Naši partneri:
             

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené