Register receptov Kuchári na receptoch
   
I keď mnoho ľudí ohŕňa nad mletým mäsom nos (jedna známa mu vraví "predžuté"), v kuchyni má nezastupiteľné miesto a výhody. Výhrady mám pred mletým mäsom zakúpeným v obchode, ktorý nepoznám, ale na svojho známeho mäsiara sa viem spoľahnúť. Najistejšie je pomlieť si mäso doma a prípadne časť odložiť do mrazničky. Pravda je, že vyťahovať, skladať, montovať a následne rozoberať, sušiť a odkladať veľký mlynček pri pol kile mäsa je poriadna otrava. A tak som minulý rok "investoval" do malého elektrického mlynčeka, s ktorým mám raz-dva pomleté a ešte rýchlejšie mlynček umytý a odložený.
* Mletý rezeň so syrom *  
Recept pridal Admin
Pridané 08.05.2009  
Mletý rezeň so syrom recept:
Umyté mäso osušíme a pomelieme na strednej šajbe (číslo 8). Do mäsa pridáme kúsky klasického masla a na hrubom strúhadle nastrúhame tvrdý syr podľa vlastnej chuti. (Môžme použiť aj viac druhov syru naraz prípadne použiť netradičné syrečky.) Pridáme strúhanku, osolíme, okoreníme čiernym korením a štipkou bieleho korenia, prípadne štipkou strúhaného muškátového oriešku, pridáme nasekaný petržlen alebo pažítku. Ak chceme mať pokrm viac aromatický s výraznejšou chuťou, pridáme 1-2 strúžky prelisovaného cesnaku a pridáme v ruke podrvené oregano a tymian. Ale pozor, s mierou. Zo zamiešanej zmesi tvarujeme guľky, ktoré zatlačíme na mokrej doske, čím dostaneme placky. Nemali by byť hrubé, aby sa nám pri smažení prepiekli. Placky, guľky alebo valčeky môžme vložiť do strúhanky a obaliť (na obrázku), prípadne obaliť v múke, v cestíčku a vysmažiť, alebo ich môžme vysmážať na miernom ohni priamo bez obalu. Ako príloha sú vhodné varené zemiaky s maslom, opekané zemiaky, hranolky alebo zemiakové pyré. Ak sme na tom dobre so žlčníkom, tatárska omáčka s lyžičkou pikantu nič nepokazí. :o)
Variácie :
A toto je tá najväčšia výhoda mletého mäsa. Dá sa dochutiť množstvom ingrediencíí. Môžme pridať podusené a pokrájané huby, kápiu, olivy, nakrájané sterilizované uhorky, oriešky, môžme ho namnožiť v bujóne namočeným mletým sójovým mäsom... atď
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

 

 

 

Naši partneri:
       

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené - 2015 Simaco - Všetky práva vyhradené