Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Tu je ďalší prekvapujúci recept. Za hodinku sa servíruje krásne do zlatova vyúdená makrela, tak ako ju poznáme z obchodu, no ďaleko chutnejšia, pretože je čerstvá a teplá. Naozaj sa oplatí vyskúšať. Pri jednoduchosti prípravy vytvoríme efektné a prekvapujúce jedlo, pritom netradične, na grile.. Potrebujeme však gril s vrchnákom, pričom využijeme metódu nepriameho grilovania. Tu je výsledok a recept :
* Makrely údené na grile *  
Recept pridal Admin
Pridané 14.06.2008  
Makrely údené na grile recept:
Makrely úplne rozmrazíme a poriadne vyumývame. Lepšie sú väčšie a mali by byť rovnakej veľkosti. (Dajú sa vybrať pri nákupe, ak sa dá, vyberám vrecká, kde sú v kile tri ryby.) Pripravíme si lák, rôsol alebo nálev, každý tomu vraví inak. Na solenie rýb použijeme nálev 50g soli na 1 liter vody a ryby necháme naložené v chlade 8 až 10 hodín, podľa veľkosti rýb. Ak potrebujeme proces solenia urýchliť použijeme nálev 100g soli na 1 liter vody a ryby necháme naložené v chlade 4 hodiny. POZOR, nie viac, inak sa ryby presolia!!! Tiež záleží na veľkosti rýb, teplote a vlastnej chuti. Odváženú soľ nasypeme do vody a premiešavame, kým sa úplne nerozpustí. Vložíme makrely, ak treba zaťažíme tak, aby boli úplne ponorené. Ryby po vytiahnutí z nálevu umyjeme pod studenou tečúcou vodou a osušíme. Rozpálime brikety z dreveného uhlia (menej ako na grilovanie), ktoré zasypeme stružlinami alebo trieskami z ovocného alebo tvrdého dreva namočenými minimálne dve hodiny vo vode. Údime pri nížšej teplote grilu nepriamym grilovaním 45-60 minút do zlata.
Variácie :
do nálevu môžme pridať korenia podľa vlastného vkusu napr. čierne, biele a nové korenie, cesnak, bobkový list, vňate, bylinky, víno, jalovec, koriander,...atď
 
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 

 

Naši partneri:
             

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené - 2009 Simaco - Všetky práva vyhradené