Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Ak si myslíte, že na fotke vidíte obyčajné vypražené kurča, mýlite sa. :o) Je to kura špikované maslom a budete prekvapení ako taká drobnosť dokáže ovplyvniť chuť. A ak sa pohráte s bylinkami, (pozri si variácie za receptom) vyprážané kura môže mať veľa zaujímavých podôb a prekvapujúcich chutí. Určite však nezabudnite na jednu zásadu. Dá sa jesť jedine čerstvo vypražené a teplé! Aj napriek tomuto malému obmedzeniu sa recept oplatí vyskúšať, kuriatko je ako z rozprávky...
* Kyjevské vyprážané kura *
Recept pridal Admin
Pridané 19.12.2008  
Kyjevské vyprážané kura
Kyjevské vyprážané kura recept:
Ak v tomto recepte nepoužijeme maslo, pripravíme klasické vyprážané kura. Stredne veľké kurča, tak 1300g umyjeme a rozporcujeme na štyri časti. (Väčšie kurence sa ťažšie vyprážajú a pri kosti môžu zostať surové.) Posolíme, okoreníme mletým čiernym korením a necháme chvíľku odstáť. Do mäsa na stehienkach spravíme tenkým nožom otvory do ktorých vkladáme a zatláčame hranolčeky zachladeného masla tak, aby bolo schované v mäse, inak nám bude počas vysmážania vytekať von, pričom my ho potrebujeme dostať do mäska. Prsia môžme upraviť ako stehná, alebo ich pozdĺžne narežeme a do vzniknutej kapsy vložíme plátok masla. Porcie kuraťa obalíme v hladkej múke. Rozšľaháme vajcia s trochou mlieka a soli a múkou obalené porcie namočíme. Do väčšej misky vysypeme strúhanku (dobre sa mi robí so strúhankou Castello z Lídlu) a kura obalíme, pričom dobre zatláčame. Obalené kura necháme pol hodinku obschnúť a vypražíme. Ak nepoužijeme maslo, pripravíme klasické vyprážané kura. Ideálna príloha sú varené zemiaky s maslom a petržlenom. No občas zhrešíme a spravíme si hranolky. V kombinácii s tatárskou omáčkou a lyžičkou pikantu je to potom "chuťový raj". :o)
Variácie:
Ak chceme dosiahnuť výraznejšiu chuť, minimálne dve hodiny pred prípravou si pripravíme ochutené maslo. Do mäkšieho masla vidličkou vmiešame bylinky a korenie podľa vlastnej chuti. Môžme pridať cesnak, petržlenovú vňať, pažítku, tymian, bazalku, oregano, šalviu, estragón, kôpor... Môžme použiť kombináciu surovín alebo použiť len jednu - dve. Maslo necháme v chladničke stuhnúť a mäso naplníme vyššie uvedeným spôsobom. Ochutené maslo použijeme aj na varené zemiaky.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

 

Naši partneri:
                 

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené