Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Voňavý, horúci krumpligulášik s čerstvým chlebom alebo s chrumkavým pečivom, je raz - dva hotový a určite nesklame. Jeho rýchla príprava ho predurčuje na varenie v prírode a kotlíková úprava je asi najlepšia, najmä keď vandrovníci celý deň nejedli. Ale pochutíme si na ňom aj doma a je sýtym, chutným a nenáročným jedlom s množstvom variácií.
* Krumpliguláš *  
Recept pridal Admin
Pridané 27.02.2010  
Krumpliguláš recept :
2 väčšie cibule ošúpeme, pokrájame nadrobno a na 2 polievkových lyžiciach masti popražíme do zlatova. (Najlepšie je spraviť "Švejkov základ".) Do cibule pridáme dve lyžice hladkej múky, (alebo zahustíme postrúhaným zemiakom pridaným na začiatku varenia k zemiakom), lyžicu mletej papriky, premiešame a pridáme asi 1 kg očistených zemiakov nakrájaných na približne rovnaké časti. Premiešame, krátko posmažíme a zalejeme vodou tak aby bola hladina 1-2 cm nad zemiaky. Pridáme soľ, 2-3 strúčiky roztlačeného cesnaku, mleté čierne korenie, majoránku, celú alebo mletú rascu, dobrá je aj kocka bujónu, gulášová pasta alebo pár strekov polievkového korenia, feferónku... Za občasného premiešania varíme zemiaky a keď nám začnú mäknúť, pridáme 300 až 500g nakrájanej údeniny. Na záver pridáme roztlačený strúčik cesnaku a druhú časť majoránky.
Variácie :
Do krumpligulášu môžme pridať čerstvé paradajky, papriky, čerstvé alebo sušené huby, cukiny, baklažány, koreňovú zeleninu, fazuľu... Ak varíme v kotlíku, môžme nahádzať pár halušiek.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

 
 

Naši partneri:
                 

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené