Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Kel pochádza z Veľkej Británie a vraj sa pestuje viac ako 2000 rokov. Táto biologicky hodnotná zelenina je bohatá na betakarotén, vitamín C (až 50mg na 100g), kyselinu listovú a z minerálnych látok najmä na draslík, vápnik a železo. Zdraviu je prospešný aj obsahom látok, ktoré tlmia karcinogény, pričom vedci označujú kel za potravinu so silnými protirakovinovými účinkami.
* Kelová polievka a Kelový prívarok *  
Recept pridal Admin
Pridané 11.08.2009  
Kelová polievka recept:
1-2 cibule na drobno nakrájané alebo postrúhané speníme na tuku. Pridáme na rezance nakrájanú hlavičku kelu a podusíme. Zaprášime 2-3 lyžicami hladkej múky, premiešame, pridáme vodu, osolíme, pridáme mleté čierne korenie, prelisované 2-3 strúčky cesnaku, majorán, rascu, na menšie kocky pokrájané zemiaky a varíme. Po uvarení zemiakov pridáme nakrájanú údeninu ( klobásu, kabanos, bratislavskú...), ak treba zahustíme ružovou zásmažkou alebo zátrepkou a dovaríme. Podávame s čerstvým chlebom.
Kelový prívarok recept :
Hlavičku kelu nakrájame na rezance, vložíme do vriacej osolenej vody a uvaríme. Z tuku a 2-3 lyžíc hladkej múky pripravíme ružovú zápražku do ktorej pridáme 1-2 nastrúhané cibule, popražíme a zalejeme cca 500 ml vody z uvareného kelu premiešame, pridáme mleté čierne korenie, rascu, majorán, 2-3 strúčky cesnaku a scedený uvarený kel. Premiešame a povaríme. Ak treba, rozriedime vodou a nakoniec dosolíme ak treba. Môžme pridať na menšie kocky nakrájané zemiaky, ktoré sme uvarili spolu s kelom. Podávame s pečenou fašírkou, klobásou, hovädzím mäsom na šťave... Ako príloha sú vhodné zemiaky, alebo čerstvý chlieb.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

 

 

Naši partneri:
                 

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené - 2015 Simaco - Všetky práva vyhradené