Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Dobrú, poctivú kapustnicu rozvoniavajúcu z kuchyne, tú má snáď každý rád. Jednu z najlepších varili "U mäsiarov" na Štúrovej ulici v Bratislave alebo "U mäsiarov" v tržnici, kde som sa vždy rád zastavil, ak som bol v meste. Dnes už v Bratislave nežijem, takže ani neviem, či tie prevádzky ešte fungujú. Prečo tých mäsiarov spomínam? Pretože podľa mňa na dobrú, "nešidzenú" kapustnicu treba tri druhy mäsa. Čerstvé mäso, údené mäso a údeninu. Ak dodržíme toto pravidlo, kapustnica sa už ani "nedá" pokaziť. Takže pustime sa do toho, je to jednoduché. Tu je výsledok a recept :
* Kapustnica *  
Recept pridal Admin
Pridané 05.05.2008  
Kapustnica
Kapustnica recept:
Umyté bravčové mäso (kolienko, rebierko, plecko alebo čo máme) vložíme spolu s údeným mäsom (kolienko, rebro) do hrnca. Čerstvého mäsa má byť viac ako údeného. Zalejeme vodou, osolíme, pridáme celé nové korenie, mleté čierne korenie, drvenú rascu, bobkový list a nakrájanú cibuľu. Varíme podľa potreby, kým je mäso polomäkké, miernym varom. Pridáme pokrájanú kyslú kapustu aj s kyslou vodou z kapusty. Ak sa vytvoril tuk na povrchu, odoberieme ho do misky a zmiešame s mletou paprikou. (S paprikou radšej opatrne, menej je niekedy viac.) Ak nemáme vytvorený tuk, použijeme olej. Kašičku vlejeme do kapustnice, pridáme sušené huby alebo hubovú drť, roztlačený cesnak, majoránku a dovaríme mäso. Uvarené mäso vyberieme, oddelíme od kosti, nakrájame na kúsky a vložíme späť. Ak sa rozhodneme dať do kapustnice aj kožu z kolienka, treba ju nakrájať na jemno. Vo vode rozmiešame hladkú múku so solamylom. Po častiach a za stáleho miešania ho vlejeme do kapustnice. Ja mierne zahusťujem, ale nemusí sa. Pridáme klobásku nakrájanú na kolieska a odstavíme. Ak na záver pridáme jeden roztlačený cesnak a štipku majoránky, zvýrazníme vôňu. Podávame s čerstvým chlebom nakrájaným na hrubé krajce.
Variácie:
Tých je neúrekom. Jeden si do taniera pridáva lyžicu medu, druhý nasekaný cesnak, ja si pridávam lyžicu studenej kyslej smotany... Príprava kapustnice je časovo náročná. Preto nie je zlé navariť väčšie množstvo a časť zamraziť, prípadne zasterilizovať.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

Naši partneri:
                   

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené