Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Amur biely (Ctenopharyngodon idella), známa - neznáma slovenských rybárov, teda iste väčšiny. Aj keď je na Slovensku vysadený od roku 1961, jeho ulovenie je pre rybára takou malou raritou. Tiež som zostal prekvapený, keď som ho krásavca na poslednej rybačke vytiahol z vody. Pustím ho? Alebo vezmem ho? Zvíťazila zvedavosť a ako lovec - mäsožravec som začal pátrať po recepte. O radu som poprosil aj naslovo vzatých odborníkov, dlhoročných priateľov Ruženku a Ruda z Jakubovských rybníkov, ktorí tieto rybníky s láskou spravujú. Doporučili mi tradičný, osvedčený recept a ja už môžem dodať len poznámku, že ak by som nemal amura, viem si takto upravené predstaviť aj iné väčšie ryby. Vyskúšajte, je to veľká dobrota. Tu je výsledok a recept :
* Jakubovský amur *  
Recept pridal Admin
Pridané 27.07.2008  
Jakubovský amur
Jakubovský amur recept:
Amura očistíme, nakrájame na podkovičky, osolíme a okoreníme. Môže byť aj pozdĺžne prerezaný, čím nám vzniknú dve polovice. Je to efektnejšie, ale praktickejšie sú podkovičky. Plech na pečenie jemne pretrieme olejom. Vložíme nakrájané osolené zemiaky, na štvrtky nakrájanú cibuľu a podľa sezóny na 10 cm pokrájanú mladú cibuľku, zelerovú vňať alebo pórik. Pridáme klobásku pokrájanú na kolieska a dobrú údenú slaninu pokrájanú na tenké plátky. Medzi túto zmes vložíme podkovičky ryby, ktoré potrieme grilovacím olejom. Celý pokrm presypeme štipkou tymiánu a zakryjeme alobalom lesklou stranou k jedlu. Pečieme v trúbe pri 180 stupňoch cca 50 minút, kým začnú mäknúť zemiaky. Odstránime alobal a dopečieme, alebo ak máme trúbu s grilom, dogrilujeme cca 10-15 minút, podľa skúseností. Pokrm (najmä rybu), jemne pretrieme grilovacím olejom a podávame.
Variácie :
Týmto spôsobom sa dajú upraviť aj iné druhy rýb, taktiež môžme pridať sezónnu zeleninu - baklažán,cukina,paprika,patizón,mrkva... S paradajkami by som bol opatrný, obsahujú veľa vody.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

 

 

Naši partneri:
               

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené