Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Štrúdľa je štrúdľa, to je jasné bez diskusie. Pamätám si, ako sa u babky ťahalo cesto na obruse cez celý kuchynský stôl a bolo tak tenučké, až bolo priesvitné. To je potom majstrovské dielo a priznajme si, že takéto cesto vyrobiť a spracovať, vyžaduje "mať ho niekoľko krát odkukané", chce to experience (čiže zo skúsenosti poznať) a v neposlednom rade pol dňa času. Takže ak sa trošku uskromníme a použijeme polotovar, snáď sa voči domácej kuchyni nedopustíme až takého prehrešku. Dobre poslúži lístkové cesto a ak sa pošťastí, kúpime aj štrúdľové.
* Jablkový závin a variácie*  
Recept pridal Admin
Pridané 02.07.2008  
Jablkový závin
Jablkový závin recept:
Lístkové cesto rozdelíme na dve rovnaké časti, na jemne pomúčenej doske rozvaľkáme na tenko a posypeme vrstvou jabĺk. Jablká môžme pridať dvomi spôsobmi. Nakrájame ich na štvrtiny a následne na tenké plátky alebo ich nastrúhame na hrubšom strúhadle a uvoľnenú šťavu rukou vytlačíme. Jablká posypeme sušenými hrozienkami a škoricovým cukrom, na jednu časť cesta jeden balíček škoricového cukru. Posypeme strúhankou a tenkými plátkami masla. Boky cesta preložíme dovnútra, aby nám náplň nevytekala a opatrne zrolujeme. Plech jemne naolejujeme alebo pretrieme maslom alebo použijeme papier na pečenie. Na jeden plech sa nám zmestia dve rolky, ktoré potrieme rozhabarkovaným vajíčkom alebo vlažnou vodou. Pečieme v rúre pri 180 - 190 stupňoch 25-30minút podľa potreby, do zlatova. Môžme posypať práškovým cukrom.
Variácie plniek:
Tvarohová plnka - cesto potrieme tvarohom, vaječným žĺtkom, práškovým cukrom, citrónovou kôrou, vanilkovým cukrom a hrozienkami.
Plnka zo sušeného ovocia - sušené marhule, slivky, figy, ďatle, hrozienka, atď zalejeme vodou, pridáme cukor,škoricu a povaríme.
Maková plnka - Pridala Elena - cesto potrieme roztopeným maslom, mletým makom, cukrom a hrozienkami. Môžme pridať strúhané jablká.
Višňová plnka - Pridala Elena - na troche oleja opražíme struhanku a tou posypeme cesto, pridáme cukor a posypeme višňami.
Višňovo - maková plnka - Pridala Elena - Višne sú dobré aj na makovú plnku. Cesto potrieme roztopeným maslom, mletým makom, cukrom a hrozienkami.
Kakaovo - slivková plnka - Pridala Elena - Cesto potrieme roztopeným maslom, posypeme kakaom, cukrom a nadrobno nakrájanými slivkami. Môžme pokvapkať šťavou zo slivkového kompótu.
 
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 

 

Naši partneri:
                     

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené