Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Hustá polievka zo sušeného hrachu s kúskami údeniny a čerstvým slaným pečivom, je osvedčenou klasikou starých mám ako jedlo "na sobotu". Dá sa ňou nakŕmiť hromada hladošov za pár eur, napríklad na chatách, vandroch, táboroch a iných príjemných akciách a je obľúbenou desiatovou polievkou v ponuke každého dobrého bufetu.
* Hrachová polievka s údeninou *  
Recept pridal Admin
Pridané 07.08.2011  
Hrachová polievka recept:
250g sušeného hrachu preberieme (aby sme odstránili nečistoty, prípadné kamienky) a na niekoľko hodín namočíme do studenej vody. Vodu zlejeme, nalejeme novú vodu tak, aby bola hladina asi 1-2 cm nad hrachom. Pomaly varíme zakryté pokrievkou spolu s postrúhanou, alebo na jemno nakrájanou cibuľou, majoránkou a štipkou mletého čierneho korenia. Keď hrach zmäkne, pretlačíme ho cez sitko alebo pomixujeme ponorným mixérom ako uznáme za vhodné, polievka nemusí byť krémová. Posolíme, prípadne dochutíme bujónovou kockou, ak je polievka hustá rozriedime trochou vody. Na panvici pripravíme z 2-3 polievkových lyžíc hladkej múky a 2-3 lyžíc masti alebo oleja ružovú zápražku, rozriedime ju menším množstvom studenej vody a za stáleho miešania ju ihneď ešte vriacu vlejeme do polievky. Nakoniec pridáme na kúsky nakrájanú údeninu (kabanos, bratislavskú, špekáčky), dochutíme prelisovaným cesnakom podľa chuti, korením, majoránkou a podávame s čerstvým pečivom.
Variácie :
Miesto údeniny môžeme pridať na kocky opražený chlieb alebo plátky opraženej slaniny. Zaujímavú chuť dostaneme aj pridaním štipky bieleho korenia na tanieri, nie každému biele korenie chutí..
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

 

Naši partneri:
                   

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené