Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Po slovensky Hemendex alebo Bex, jedno lepšie ako druhé. Keď ho mám na tanieri, obkrajujem ho tak, až mi nakoniec zostane len posledné tekuté žĺtko uložené na šunkovom základe. Opatrne ho vidličkou podoberiem a vložím do úst na jazyk. Privriem oči a jazykom ho jemne pritlačím o podnebie. Po malom odpore vajíčko povolí a ústa zaplní neopakovateľná chuť teplého tekutého žĺtka. Svet sa na chvíľku zastaví a do reality ma vracia až nabehnutá "husia koža" na zátylku. Z maličkosti je obrovský chuťový zážitok a o tom to celé s varením ako s potešením asi je. ( Manželka si prečítala úvod a zahlásila -" Ty nie si čistý." - hehe, je mi to jedno, s tým žĺtkom je to pravda.)
  * Ham and eggs *
Recept pridal Admin
Pridané 04.12.2010  
Ham and eggs recept :
Na teflónovú panvicu kvapneme pár kvapiek oleja, rozotrieme, pridáme plátky kvalitnej šunky tak, aby nám vznikli aj malé prázdne miesta. Do týchto rozklepneme vajíčka, do bežnej veľkosti panvice maximálne 3 kusy, šunka by mala kde - tu vykúkať.. ( Vajíčka je dobré rozklepnúť po jednom do pohára alebo misky a až potom pridať k šunke pre istotu, vajíčko môže byť pokazené a pokrm by sme museli vyhodiť. Ak toto nespravíme, určite treba vajíčko po nahlepnutí škrupinky o ostrú hranu ovoňať.) Vajíčka môžeme okoreniť mletým čiernym korením, pre farbu troškou mletej papriky, pridávam aj štipku majoránu, tymianu, alebo oregana, no toto nemusí byť. Vajíčka mierne posolíme, ale tak, aby sme neposolili žĺtka, zostali by na nich nepekné škvrny. Panvicu dáme na sporák až keď máme všetko "naaranžované" a pečieme nie úplne naplno, určite by sa nám nemali okraje bielka začernať. Ak chceme aby boli po upečení žĺtka tekuté, pokrm pečieme odokrytý. Ak chceme mať vajíčka tuhé, (niekto to tak má rád) ku koncu prípravy panvicu na chvíľu prekryjeme pokrievkou. Stačí naozaj chvíľka, inak sa nám pokrm zdusí a všetko nám nepekne zmäkne a zbelie. Podávame s chrumkavým čerstvým pečivom alebo s čerstvým chlebom.
Bacon and eggs recept :
Na teflónovú panvicu kvapneme pár kvapiek oleja, rozotrieme, pridáme plátky slaniny tak, aby nám vznikli aj malé prázdne miesta. Do týchto rozklepneme vajíčka, do bežnej veľkosti panvice maximálne 3 kusy, slanina by mala kde - tu vykúkať.. ( Vajíčka je dobré rozklepnúť po jednom do pohára alebo misky a až potom pridať k šunke pre istotu, vajíčko môže byť pokazené a pokrm by sme museli vyhodiť. Ak toto nespravíme, určite treba vajíčko po nahlepnutí škrupinky o ostrú hranu ovoňať.) Vajíčka môžeme okoreniť mletým čiernym korením, pre farbu troškou mletej papriky, pridávam aj štipku majoránu, tymianu, alebo oregana, no toto nemusí byť. Vajíčka mierne posolíme, ale tak, aby sme neposolili žĺtka, zostali by na nich nepekné škvrny. Panvicu dáme na sporák až keď máme všetko "naaranžované" a pečieme nie úplne naplno, určite by sa nám nemali okraje bielka začernať. Ak chceme aby boli po upečení žĺtka tekuté, pokrm pečieme odokrytý. Ak chceme mať vajíčka tuhé, (niekto to tak má rád) ku koncu prípravy panvicu na chvíľu prekryjeme pokrievkou. Stačí naozaj chvíľka, inak sa nám pokrm zdusí a všetko nám nepekne zmäkne a zbelie. Podávame s chrumkavým čerstvým pečivom alebo s čerstvým chlebom.
Variácie:
Môžeme použiť aj iné údeniny, napríklad salám, na tenko nakrájané údené mäso, výborný je aj kvalitný luncheon meat ( lanšmít) alebo sekaná...
 
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 

 

Naši partneri:
                 

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené