Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Na TV Paprika prezentovali tento recept dvaja maďarskí špecialisti na prípravu kotlíkových jedál. Bolo tam povedané, že tento recept bol na dákej veľkej súťaži vyhodnotený ako základný tradičný recept. Iste vedia o čom hovoria, ale mne sa chuť zdala, povedal by som "surová alebo hrubá", i keď viem, že práve túto chuť mnohí gurmáni vyhľadávajú. A keďže sami majstri nakoniec povedali, že malé odchýlky sú "povolené", pridal som k tradičnému základu korenie a čerstvú papriku. Naozaj netradičné krupicové halušky ku halászlé pridali tí páni. A musím povedať, že urobili dobre.
* Halászlé - rybacia polievka *  
Recept pridal Admin
Pridané 07.10.2008  
Halászlé - rybacia polievka recept:
Rybacie hlavy (odstránime oči a žiabre) z väčších rýb, plutvy, chvost, prípadne očistené menšie biele ryby v celku, ikry a mlieč a vložíme do hrnca alebo kotlíka. Na 1 kg rýb pridáme 12 až 14dcl vody, 10 až 12dkg cibule nakrájanej na mesiačiky, 2dkg soli a 1,5 čajovej lyžičky papriky. Toto je tradičný vyššie spomenutý recept. Ja pridávam 5 guličiek čierneho korenia, 2 guličky nového korenia, prepolenú čerstvú papriku a feferónku. Prikryté pomaly varíme asi 1,5 hodiny. Vývar precedíme cez sitko, čo sa dá prepasírujeme, mäso z rýb vykostíme a vrátime do vývaru. Môžme pridať na podkovičky nakrájané kvalitnejšie rybie mäso, čerstvé papriky nakrájané na tenké pásiky a pomaly dovaríme. Môžme zavariť krupicové knedlíky. Do pohára rozbijeme vajíčko, pridáme hrubú krupicu, dve lyžice vývaru osolíme, popaprikujeme a okoreníme. Zamiešame a necháme 10 minút postáť. Polievkovou lyžicou vykrajujeme knedlíky, ktoré zavaríme do vývaru. Knedlíkov len toľko, koľko sa hneď skonzumuje, ak stoja v polievke zmäknú. Podávame s čerstvým chlebom.
Variácie :
Mäso z rýb prepasírujeme -alebo- pridáme domáce rezance -alebo- pridáme ošúpané nakrájané paradajky-alebo-môžme zahustiť strúhaným zemiakom.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

 

Naši partneri:
                   

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené