Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Iste mi dáte zapravdu ak napíšem, že bravčová krkovička je ako predurčená na grilovanie. No priznajme si, že grilovať krkovičku priamo nad uhlím vyžaduje skúsenosť, takže sa nám nemusí zadariť. Táto nádhera na tanieri nie len fantasticky vyzerá, ale aj bola fantastická, mäkučká a šťavnatá, plná chuti a vône. Bola grilovaná metódou nepriameho grilovania a o tejto skvelej technike sa viac dozviete tu. Je jednoduchá, vlastne sa nedá nič pokaziť a výsledok prekvapí aj ostrieľaného grilmajstra.
* Grilovaná bravčová krkovička *  
Recept pridal Admin
Pridané 12.06.2009  
Grilovaná bravčová krkovička :
Bravčovú krkovičku narežeme na 2 cm rezne, ktoré vyklepeme na cca 1,5 cm, nie natenko. Do 100 ml oleja pridáme grilovacie korenie, sójovú omáčku, kečup, horčicu, prelisované 2-3 strúčiky cesnaku a rozmiešame. Vyklepané mäso do pripravenej zmesi namáčame, odkladáme a zatláčame jedno na druhé do misky, ktorú odložíme na 12 hodín do chladničky. Zmesi má byť akurát, mäso by v nej nemalo plávať a môžme si ju ochutiť podľa vlastnej fantázie. Naložené mäso grilujeme do mäkka metódou nepriameho grilovania. Vhodnou prílohou sú zemiaky, americké zemiaky , prípadne čerstvý chlieb alebo bageta. Na obrázku je ako jedna z príloh zobrazený holandský šalát.
Variácie :
Týmto spôsobom môžme upraviť aj iné druhy mäsa ako napríklad vykostené kura, kuracie prsia, morčacie prsia, bravčové karé, krajší bravčový bôčik ...
 
 
 
 

 

 

Naši partneri:
                 

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené