Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
S týmto názvom je to ťažko. Tiež ste nevedeli ako ho do vyhľadávača napísať? Manželka vraví, že ona by dala Granadír a že Granadyr Marsch (Granadyr marš) nikdy nepočula. No ja som počul a u nás sa tomuto jedlu inak nepovedalo. Avšak iste by ma nenapadlo tento jasný názov, kde každý vie o čo ide nejak prekladať, či inak "poslovenčovať". A tak sa mi slovné spojenie "Granatiersky pochod" nezdá najšťastnejšie, taktiež napríklad "lezúň" (bábätko), alebo dokonca "hovník" (pohovka, gauč). Počuli ste niekedy niekoho povedať: "Máme doma lezúňa.", alebo "Sedím na hovníku."? Ja našťastie nie... :o)
* Granadyr Marsch - Granadír *  
Recept pridala Zuzana
Pridané 13.06.2009  
Granadyr Marsch - Granadír recept:
Očistíme 1kg zemiakov, ktoré nakrájame, uvaríme a nahrubo popučíme. Sáčok fliačkov uvaríme podľa návodu výrobcu a scedíme. Vo väčšom hrnci speníme na 3 lyžiciach masti alebo oleja 2-3 pokrájané cibule. Pridáme lyžicu mletej červenej papriky a osolíme. Krátko premiešame, pridáme zemiaky, cestoviny a celé dobre premiešame. Podávame so sezónnym šalátom alebo sterilizovanou zeleninou.
Variácie:
Ak chceme granadír "voňavejší", do cibule pridáme na drobné kocky nakrájanú údenú slaninu, drvený kmín a 1-2 strúčiky prelisovaného cesnaku.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 
 

Naši partneri:
                     

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené