Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
"Ponáhľaj sa domov, možno ti kúsok nechám. Luca piekla koláč, to budeš pozerať."- vraví mi manželka do mobilu. Veľmi som sa neponáhľal a tak len-len, že sa mi ušlo... Bol to zázrak. Očarujúca, prekvapujúca plná chuť roztopených syrov a smotany na chrumkavom cestíčku. Ak by som sa tu snažil ešte niečo povedať, tak snáď : "Nemám slov, to treba jednoducho vyskúšať a zažiť."
* Francúzsky syrový koláč (Lotor) *  
Recept pridala Luca
Pridané 18.02.2010  
Francúzsky syrový koláč recept:
1 balíček lístkového cesta, 400 g prerastenej slaniny, 3 vajcia, 250 ml šľahačkovej smotany, 200 ml mlieka, 2 balenia taveného syra, 200 g nivy alebo gorgonzoly, 200 g eidamu, 250 ml kyslej smotany, petržlenová vňať na posypanie.
Tortovú formu vymastíme, ak nie je teflónová, tak ju vysypeme hladkou múkou. Lístkové cesto vyvaľkáme, rozložíme do formy a popicháme vidličkou. Slaninu nakrájame na plátky, upražíme a rozložíme na cesto. V hlbšej  panvici zohrejeme smotanu s mliekom, pridáme tavený syr a na kúsky nalámanú nivu alebo gorgonzolu. Varíme, až kým sa syry neroztopia a omáčka nezhustne.  Hmotu nalejeme na cesto a necháme minútu-dve  ochladnúť. Na syrovú hmotu rozložíme nastrúhaný eidam a navrch vylejeme kyslú smotanu zmiešanú s tromi vajíčkami. Posypeme petržlenovou vňaťou a pečieme vo vyhriatej rúre 30 minút.
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 
 

Naši partneri:
                   

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené