Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
     
Niekde som čítal, že v časoch keď ešte Európa nepoznala obilie, bola hlavnou zložkou potravy najmä fazuľa a strukoviny. Tento dolnostredský recept má tiež svoju históriu, je tradičný a ojedinelý. Dosiaľ som nestretol nikoho, kto by fazuľovú kašu poznal. Pritom jej jedinečná a nenapodobiteľná chuť je veľmi zaujímavá a prekvapujúca. Výborná je samotná, opekaná na masti v panvici až sa dočervena pripeká, pričom sa prehadzuje a čím viac chrumkavých opekancov v kaši máme, tým lepšie. Takto pripravenú s oškvarkami a studeným mliekom ju mám najradšej. Výborná je aj k vareným alebo pečeným klobáskam s opraženou na mesiačiky nakrájanou cibuľou. Ak z kaše vytvarujeme placičky, ktoré ugrilujeme na elektrickom grile, vznikne nám veľmi zaujímavá príloha k mäsám na šťave.
* Fazuľová kaša *
Recept pridal Admin
Pridané 11.04.2010  
Fazuľová kaša recept 1:
500ml malej bielej fazule zalejeme väčším množstvom vody a necháme do druhého dňa nabobtnať. Vodu zlejeme, dolejeme novú, pridáme 2-3 bobkové listy a fazuľu varíme do zmäknutia, takmer ju rozvaríme. Vodu zlejeme na tri prsty nad fazuľu, osolíme a pridáme 250ml opláchnutej ryže. Pomaly uvaríme. Keď je ryža uvarená, postupne pridávame hrubú krupicu, až nám kaša vytvára bubliny a zahustí sa. Pozor! Kašu nikdy nejeme čerstvú! Uvarenú ju preložíme najlepšie do umelohmotnej misy a necháme v chladničke do druhého dňa odležať. Kašu opekáme na teflónovej panvici s masťou, až sa nám do zlatova opeká, ako napr. zemiaková placka, premiešame a niekoľkokrát opakujeme. Čím viac "opekancov", tým je lepšia. Výborne chutí s oškvarkami, opraženou cibuľou, ku klobáskam, grilované placky (asi ako fašírky) k mäsám na šťave.
Fazuľová kaša recept 2: pridala Elena
Ja by som len dala trochu menej ryže. Vody nechávam len asi na slabý centimeter nad fazuľu (teda po dovareni fazule), pridám asi tak polovicu ryže (ako je uviedené v recepte vyššie) a keď je potrebné zahustím hrubou múkou. Kaša je potom oveľa jemnejšia.
 
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

Naši partneri:
               

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené

 

 

Naši partneri:
           

© 2008 - 2011 Simaco - Všetky práva vyhradené