Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Tam, kde sme v máji do pôdy sadili semienka tekvice, cukiny, patizónu alebo okrasných tekvičiek, tam je dnes "malý záhradný prales". Leto je v plnom prúde. Záplava listov ukrýva svoje plody a asi každý záhradkár pozná prekvapenie, keď rozhrnie listy a odrazu sa objaví veľká prerastená cukina alebo tekvica. A práve tá je vhodná na poriadnu "Tekvicovú polievku", ktorá sa svojou hustotou podobá na tekvicový prívarok alebo tekvicovú omáčku a ktorej domácky hovoríme "Dyňovica alebo Burgyňa". Áno, ja viem, že to nie je správne nazvané, pretože dyňa je melón a burgyňa je repa, ale u nás to už inak nebude. Je super ráno, na obed aj večer, s chlebom či bez chleba, teplá alebo osviežujúco studená za teplých letných dní. :o) Tu je výsledok a recept :
* Tekvicová polievka *  
Recept pridala Zuzana
Pridané 30.06.2008  
Tekvicová polievka
Tekvicová polievka recept:
Do minimálne 5 litrového hrnca (menej sa ani nedá navariť) dáme olej, dve pokrájané cibule a cca 1kg zemiakov ošúpaných a nakrájaných na kocky. Pražíme na oleji, kým cibuľa zosklovatie. Pridáme vodu do výšky, aby boli zemiaky zaliate, soľ, mleté čierne korenie, 7 až 10 guličiek nového korenia, 5 bobkových listov a vegetu. 2 cukiny alebo tekvice ošúpeme a nastrúhame na hrubom strúhadle, nasypeme do hrnca a prikryjeme pokrievkou. Keď nám nastrúhaná tekvica "ľahne", pridáme 250 - 400ml sladkej smotany alebo sójového mlieka (doporučujem, chutí ako smotana, no nie je tak kalorické a tučné) alebo mlieka. Zamiešame a varíme, kým zemiaky nezmäknú. Nakoniec pridáme nasekaný kôpor, nakrájaný kabanos alebo obyčajné hrubé párky. Do nádoby dáme 1 polievkovú lyžicu hladkej múky a 1 polievkovú lyžicu solamylu, zalejeme 500ml vody a rozmiešame spolu s 250ml kyslej smotany. Postupne vmiešame do polievky. Dochutíme 1-2 lyžicami octu podľa vlastnej chuti. Podávame s čerstvým chlebom.
Variácie :
spolu k zemiakom pridáme fazuľkové lúsky - alebo - viac zahustíme a máme tekvicový prívarok, (môžme podávať s vajcom, fašírkou, klobáskou...)
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 
 

Naši partneri:
                 

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené