Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
S týmto obľúbeným, chutným a sýtym pokrmom sa v reštauráciách stretávame pomerne často. A ak na jedálnom lístku nie je uvedený ako "Černohorský rezeň", potom tam nájdeme jeho variácie v podobe rôznych plnených rezňov ako je Brnenský, Jánošíkov, Gazdovský, Oravský...(Pozri dole variácie plniek).Sú to všetko dobrotky a ich jedinou nevýhodou je snáď len vyššia kalorická hodnota. No ak si miesto hranoliek či zemiakov naložíme sezónny šalát, bude všetko v najlepšom poriadku. Takže ak máme pekné väčšie rezne, je škoda ich nenaplniť, hodnota a kvalita pokrmu veľmi vzrastie. Poznáš dáku netradičnú plnku? Alebo máš dáku obľúbenú? Neváhaj a pošli mi ju. Rád ju doplním do variácií.
* Černohorský rezeň *  
Recept pridal Admin
Pridané 21.06.2009  
Černohorský rezeň recept:
Zemiaky očistíme a nastrúhame ako na placky alebo na kašu, pridáme vajíčko, pár lyžíc mlieka, soľ, čierne korenie, štipku majoránky, prelisovaný cesnak a zahustíme hladkou múkou tak, aby cesto z varešky nestekalo. Bravčové rezne osolíme, okoreníme a mierne naklepeme. Ak budeme rezne plniť, je potrebné vyklepať ich na tenšie (všetko s mierou), inak sa nám plnka nemusí dostatočne prepiecť. Na jednu polovicu mäsa naložíme plnku a preložíme druhou polovicou. Naplnené mäso po krajoch spoja naklepeme aby sa spojilo, prípadne spojíme kovovou alebo drevenou špajdľou.(Špajdle treba po vypražení z mäsa odstrániť, na tanieri sa tento úkon prevádza zle a jedlo je zväčša po celom stole.) Mäso obalíme v hladkej múke, v pripravenom ceste a vyprážame na panvici vo väčšom množstve rozohriateho oleja. (Výška oleja musí byť viac ako je polovica mäsa.) Pri servírovaní plnený rezeň šikmo prekrojíme tak, aby bolo vidieť plnku v celej kráse. Černohorský rezeň môžme posypať strúhaným syrom. Ako príloha sú vhodné zemiaky na akýkoľvek spôsob.
Variácie plniek:

Rezeň plnený šampiňónmi: Čerstvé šampiňóny nakrájame na plátky a spolu s kúskom údenej slaniny nakrájanej na malé kocky, soľou, čiernym korením, štipkou tymianu (alebo inej bylinky) a podusíme na masle. Podlejeme pár lyžicami bieleho vína, pridáme na plátky nakrájanú šunku a zatiahneme štipkou solamylu. Rezne naplníme a vysmažíme.

Brnenský rezeň: Z vajec, hrášku, šunky, štipky čierneho korenia a soli pripravíme praženicu, ktorou mäso naplníme.

Jánošíkov rezeň: Na plnku použijeme plátok oštiepka alebo iného údeného syra, plátok šunky, lyžicu sterilizovaných šampiňónov.

Gazdovský rezeň: Na plnku použijeme klobásovú zmes (dá sa použiť z klobásy na zapekanie) a na kocky nakrájanej červenej kápie.

Bryndzový rezeň: (Príspevok z diskusie, pridala Mete) Výborný je naplniť bryndzou,kôprom a cibuľkou.

 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

 

Naši partneri:
               

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené