Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Ak treba niečo rýchlo ukuchtiť, na cibuľovom základe je to asi najjednoduchšie a najvariabilnejšie. Ak je doma cibuľa a kúsok mäsa, máme vyhraté. Často štýlom "čo ľadnička dá", vzniknú zaujímavé receptíky, ktoré si hneď obľúbime. Len sa netreba báť improvizovať s ingredienciami, s koreniami a najmä s bylinkami, veď inak by nič nové nevznikalo a možno sa nám podarí niečo nezvyčajné. Mnohé slávne recepty vznikli dokonca omylom.:o) Tu je recept :
* Bravčové mäso s hráškom *  
Recept pridala Zuzana
Pridané 17.09.2008  
Bravčové mäso s hráškom
Bravčové mäso s hráškom recept :
Bravčové, hovädzie alebo morčacie mäso nakrájame. Môžme krájať na väčšie či menšie kúsky, na plátky, rezance, slížiky, jednoducho ako sa nám páči. Cibuľu nakrájame na drobno alebo na mesiačiky, podľa toho, akým štýlom sme rezali mäso a na troške oleja alebo masti, (masť je voňavejšia) ju osmažíme do sklovita. Pridáme mäso a premiešavame, pokým sa nezatiahnu póry a mäso "nezbelie". Pridáme mletú červenú papriku, premiešame a zalejeme vodou, len do výšky aby bolo mäso zaliate. Osolíme, okoreníme, pridáme zelerovú vňať, vňať ligurčeku a za občasného premiešania dusíme, kým je mäsko mäkké. Na záver pridáme sterilizovaný hrášok aj s troškou nálevu, pridáme rajčiakový pretlak a zahustíme zátrepkou zo solamylu a hladkej múky. Ak na tanieri jedlo posypeme strúhaným syrom, máme slávny Mexický guláš, na ktorý si pamätáme zo školských kuchyní. Mne chutil a Vám? :o)
Variácie:
Miesto hrášku môžme použiť sterilizovanú bielu fazuľu, červenú fazuľu, kukuricu, kápiu, sušené alebo čerstvé hríby, lečo ... Dá sa aj "z každého rožku trošku".:o)
 
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Naši partneri:
               

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené