Register receptov Kuchári na receptoch
Grilovanie a údenie
   
Najlepšie zavárané almapapriky alebo jabĺčkové papriky sú jednoznačne od mojej milej svokričky. Kupuje ich na "Dolnej zemi", sú plné, s hrubou dužinou, tak akurát štipľavé. (Aj sladká odroda je jemne pikantná.) Starostlivo spracované netradičným postupom a zaliate rokmi osvedčeným nálevom sú vynikajúce. Ak sa snažíme vypestovať tieto papriky na Záhorí, nedarí sa nám, aj keď pri iných odrodách sme úspešní. Takže ak sa Vám nedarí dopestovať jabĺčkové papriky tak ako nám, kúpte si ich na trhu a zavarte si ich. A zavarte si ich veľa, u nás idú lepšie ako uhorky.
 
* Almapapriky *  
Recept pridal Admin
Pridané 14.05.2008  
Almapapriky
Almapapriky recept:
Jabĺčkové papriky dobre poumývame a stopky odrežeme zarovno papriky. Do väčšieho hrnca dáme variť 500g cukru, jedno 100g Deko, 1 polievkovú lyžicu soli, 1liter octu a 3litre vody. Povaríme a odstavíme. Do takéhoto horúceho nálevu vložíme papriky na 5 až 10 minút. (5minút-budú chrumkavejšie, 10minút-budú mäkšie) a vyberieme. Vychladnuté papriky popicháme vidličkou alebo ihlicou, aby mal kade unikať vzduch a zľahka natlačíme do zaváracích pohárov. Zalejeme nálevom a necháme do druhého dňa stáť, aby papriky "vyfučali" a nálev vnikol do paprík. Druhý deň nálev doplníme 1cm pod okraj pohára a zatvoríme. Poháre vložíme do zaváracieho hrnca s vodou a keď teplota vystúpi na 90 stupňov, poháre vyberieme a ochladíme. Ak sa pýtate na olej, my ho nepridávame, pretože tuchne.
Variácie:
Ak skombinujeme almapapriky s kápiou, feferónkami a baraními rožkami, vznikne nám na pohľad aj chuť zaujímavá "pánska" zmes. :o)
 

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 
 
 

Naši partneri a spriatelené weby:
                 

© 2008 - 2016 Simaco - Všetky práva vyhradené